דברים שחשוב לדעת על התקנת ותחזוקת מזגן

באזור השרון בפרט במדינה לוהטת כמו ישראל בכלל , מזגן הוא לא פריבילגיה. מזגן הוא המינימום הנדרש ליצירת סביבה נעימה לעבודה ומחיה בעיקר בקיץ. בחורף אפשר להסתדר עם תנור או כל שיטת חימום אחרת, אבל סילוק החום הוא בעיה הרבה יותר גדולה ומאוורר לא תמיד יכול להוות מענה. מזגן הוא לא פריט זול, במיוחד כשמדובר במזגן מרכזי. לכן יש להכין את השטח ולתחזק אותו כדי למזער את הסיכויים לתקלות. יום אחד ללא מזגן בדירה או בעבודה, יכול להפוך ליום מהגיהינום.

 

בחירת מיקום

לפעמים אנשים להוטים להתקין מזגן חדש עד כדי כך שהם לא משקיעים טיפת מחשבה על המיקום. לפני שקונים מזגן יש לקחת מידות ולדאוג לחלל מספיק גדול להתקנתו. כמו כך חשוב להבין שלמקום יש השפעה על אפקט הקירור. אם תמקמו את המזגן בפינת הסלון, ייקח לו זמן רב לקרר את כל החדר. מצד שני אין טעם למקמו בין שני חדרים בתקווה שהוא יתפוס גם את הסלון וגם את המטבח. מזגן המיועד לסלון יקרר רק את הסלון. הוא לא יכול לתפוס חדר נוסף. לשם כך צריך מזגן נוסף, או מזגן מרכזי. המיקום חשוב גם לבריאות. אל תמקמו את המזגן מעל מקומות הישיבה. אל תמקמו אותו גם ישירות מולכם. מזגן הנושף לתוך הפרצוף יכול  לגרום להצטננות, כמו גם ליובש בעיניים. התייעצו עם טכנאי מזגנים בשרון באשר למיקום המתאים.

 

בדיקת תקינות

חשוב לשמור על תעודת האחריות, הקבלה ומספרי הטלפון של מתקין המזגן והחנות ממנו רכשתם אותו. לא אחת קונה שחברה מוכרת מוצר פגום, או שמתרחשת תקלה שלא קשורה להתקנה והתחזוקה. התקנת מזגן חייבת להיות מבוצעת ע"י אנשי מקצוע. יש לוודא שהחיווט וקדיחת החורים בקירות הדרושים להתקנה נעשים בצורה אסתטית ויפה. יש לוודא שלמזגן יש ניקוז טוב ושלא נוצרת הפרעה לשכנים.

 

בדיקות תקופתיות

כדי לשמות על אורך חיי המזגן, צריך לבדוק אותו כמו שבודקים מתחת למכסה המנוע של הרכב מידי פעם. כאשר אתם מנקים את הבית, תנקו את האבק על המזגן כדי שהלכלוך לא יפגע במעגלים החשמליים. כמו כך יש לנקות את הפילטר לפחות פעם בחודש. פילטר מלוכלך פוגע בפעולת הקירור ומוריד את המזגן לרמת המאוורר. נקו את הפילטר במטלית ואחר כך בזרם מים. רק לאחר שהפילטר יבש לגמרי, ניתן להחזירו למקום.

search
LG
אמקור
אלקו
אלקטרה
מיצובישי
תדירן
טורנדו