מזגן יד שנייה - כדאי או לא?

מעוניינים להתחדש במזגן? מתלבטים האם לקנות מזגן חדש או יד שניה?

אנו מביאים בפניכם מס' ארגומנטים שיעזור לכם לקבל החלטה בנושא. תמיד כדאי להקשיב של טכנאי מזגנים לפני הקנייה.

 

מחיר

כל מוצר יד שניה לעולם יהיה זול יותר ממוצר חדש! מזגן יד שניה זול יותר בכ-40% (ולעיתים גם יותר) מרכישת מזגן חדש בחנות.   

 

אחריות

יצרני המזגנים השונים נוהגים לספק אחריות יצרן לרוכש המזגן בלבד, משמע – ללקוח שעל שמו הופקה החשבונית. מעבר לכך, האחריות ניתנת עבור הכתובת המופיעה על גבי כתב האחריות שנשלח ליצרן.

 

כלומר, ברכישת מזגן יד שניה לא ניתן להנות מאחריות יצרן גם במידה וטרם הסתיימה תקופת האחריות.

 

*היות והיצרנים משנים נהלים בנושא זה מעת לעת מומלץ להתעדכן טרם רכישת מזגן יד שניה בנושא אחריות היצרן. 

 

אסתטיקה

אין ספק שיש משהו ממכר בריח הניילונים והקרטונים, כולם אוהבים לרכוש מוצרים חדשים ללא תקלות, שריטות, מדבקות שחלקן קלופות וכו'

מזגן חדש יבטיח לכם לקבל בדיוק את מה שראיתם בחנות, למזגן יד שניה לעיתים יתלוו "מזכרות" מבעליו הקודמים ואולי יהיה גם תורך בהזמנת טכנאי מזגנים לתיקון דברים קטנים.

 

כיום קיימת אפשרות לחידוש פלסטיקה למאייד (היחידה הפנימית של המזגן) ע"י טכנאי מזגנים בעלות של כמה מאות שקלים (תלוי בסוג המזגן). חיצונית – המזגן יראה חדש ומהר מאוד תשכחו שקניתם אותו ביד שניה.

 

תקינות המזגן  

חלק גדול מהמזגנים שנמכרים באתרי יד שניה נמכרים עקב מעבר דירה. ואם כבר לקנות יד שניה, מומלץ לעשות זאת מאוכלוסיה זו היות וההנחה היא כי אינם נפטרים מהמזגן בשל תקלה.

 

אולם, סיבת מכירה זו אינה ערובה לרכישת מזגן תקין ומומלץ מאוד להיעזר בטכנאי מזגנים שיבצע בדיקה טכנית למזגן. במידה והמזגן פורק מהקיר, בדיקת המזגן ע"י טכנאי מזגנים תהיה קצת יותר מסובכת וסביר כי יקרה יותר.

 

חתימת הצדדים על מסמך זכרון דברים הכולל סעיפים הנוגעים לתקינות המזגן, סגירת ברז הגז לפני פירוק המזגן (למען לא יברח) וכו' חשובים למקרה של "הפתעות" לא נעימות בשלב מאוחר יותר.

במזגן חדש – נחסכים מכם הספקות, התהיות והסיכונים.. יש תקלה? היצרן שם בשבילכם כמו גם אנחנו ברויקור -  שירות תיקון מזגנים. 

search
LG
אמקור
אלקו
אלקטרה
מיצובישי
תדירן
טורנדו