מילוי גז למזגן

למזגנים יש נטייה להתקלקל לעיתים יחסית קרובות מכיוון שהאקלים הישראלי, בעיקר בקיץ, דורש הפעלה של כמעט 24 שעות ביממה. במצב כזה המזגן נשחק די מהר ותקלות מסוגים שונים דורשות הזמנת טכנאי מזגנים. חלק מהתקלות הינן פשוטות ויכולות להיפתר ע"י איתור נזילת גז מזגנים או פשוט ע"י מילוי גז למזגן. בכל מקרה, אלא אם כן אתם מומחים למיזוג אויר, אל תנסו לאתר את התקלה בעצמכם, מכיוון שעלול להיווצר נזק גדול יותר.

 

בדיקת תקלות

לאחר שנים של הפעלה ממושכת, לאט לאט הגז בתוך המזגן בורח ונעלם וכך פעולת הקירור הופכת לפחות ופחות יעלה עד שלא מרגישים את המזגן מקרר בכלל למרות שהוא עובד. אולם לא תמיד מדובר בדליפת גז, ולכן יש לבדוק ששאר החלקים במזגן תקינים. בדקו את הצינורות גם ביחידה הפנימית של המזגן וגם ביחידה החיצונית. אחר כך חפשו אחר דליפה.  מומלץ להתקשר לטכנאי מזגנים על מנת שידריך אתכם בטלפון איך לעשות זאת בזהירות. בשום אופן אל תנסו לתקן את התקלה גם אם הצלחתם לאתר אותה די מהר.

 

מחירים

האמת היא שאין מחיר אחד קבוע בשוק, אבל טווח המחירים הוא כמה מאות שקלים. המחירים נקבעים לפי הנגישות לחלק בו ממלאים את הגז. אם המזגן שלכם נמצא בגינה או מעל החלון, זאת לא בעיה. גם אם הוא נמצא על הגג -  זה פשוט וקל -  אבל אם הוא תלוי על קיר בגורד שחקים יכול להיות שטכנאי המזגנים יצטרך לעשות סנפלינג -  ואז מדובר במחיר גבוה יותר. לכן לפני שמזמינים טכנאי כדאי לקבל הצעת מחיר מכמה טכנאים.

 

התקנה נכונה מונעת תקלות

אם תדאגו למיקום טוב להתקנת המזגן, תוכלו לצמצם את האפשרות לתקלות בעתיד. למשל התקינו את היחידה החיצונית כך שהיא לא תהיה חשופה לפגעי מזג האוויר או לאנשים אחרים. אם ילדים יכולים לעלות בקלות לגג שלכם, או שהיחידה תלויה בגובה נמוך מידי, נזק עלול להיווצר ולאו דווקא במתכוון. מומלץ להרכיב כלוב מסביב ליחידה החיצונית כדי שלא ינסו לגנוב אותה או לפגוע בה.

search
LG
אמקור
אלקו
אלקטרה
מיצובישי
תדירן
טורנדו